El İşi

Örgü Ev Dekorasyonu Modelleri

Örgü Ev Dekorasyon Ürünleri İle Evlerinizde Farklı Bir Hava Estirin

Örgü bizim kültürümüzde eskiden beri var olan bir el emeğidir. Günümüzde de örgü halen yapılmaktadır. Hatta örgüden yapılan el emeği aksesuarlar ev dekorasyonlarında da son zamanlarda oldukça fazla kullanılmaktadır. Özellikle klişe ev dekorasyon fikirlerinden sıkılan ve farklı bir dekorasyon fikirleri arayan kişiler örgüden yapılabilecek ev dekorasyon ürünleri ile oldukça farklı ve şık bir dekorasyon yapabilirler.

Örgü Ev Dekorasyon Ürünleri İle Evlerinizde Farklı Bir Hava Estirin

Oldukça az bir maliyet ile yapabileceğiniz bu örgü ev dekorasyon ürünleri ile evinize sıcacık bir hava katabilirsiniz. Örgü ile yapılabilecek son derece kolay, kullanışlı ve şık  örgü ev dekorasyonu modelleri oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Ev dekorasyonu için her zaman pahalı ve gösterişli ürünlere gerek yok. Evde kolay ve ucuz malzemeler ile de çok farklı ve otantik örgüden ev dekorasyon ürünleri yapabilirsiniz. Evdeki kullanılabilir durumda olan ve kullanmadığınız eşyalarınızı da yapacağınız örgüler ile zenginleştirerek de yeni bir ürüne dönüştürebilirsiniz. Hem böylece boş zamanlarınızı da en verimli ve eğlenceli şekilde değerlendirmişte olursunuz. En basit örgü modelleri ile ev dekorasyonunuz için oldukça şık tasarımlara sahip çeşit çeşit evinizin tarzını değiştirecek modelde örgüden ev dekorasyon ürünleri yapabilirsiniz. Yapacağınız bu örgüden ev dekorasyon ürünlerini dilerseniz evleriniz için dilerseniz de sevdiklerinize hediye etmek içinde yapabilirsiniz.

Ev Dekorasyonlarınız İçin Örgüden Yapabileceğiniz Ev Aksesuarları

Ev dekorasyonlarınız için kendi el emeğiniz ile yapabileceğiniz oldukça şık ve kolay aksesuarlardan birisi de örgüden yapabileceğiniz ev dekorasyon ürünleridir. Örgü dekorasyon ürünleri çok kolay, çok pratik ve oldukça basit bir şekilde yapabileceğiniz ürünlerdir. Oldukça pratik ve az maliyetli olduğu gibi bir o kadar da şık ve modern tarzı ile de evinizin havasını değiştirecek tasarımlardır. Ev dekorasyonlarınız için oldukça fazla  örgü ev dekorasyonu modelleri bulunmaktadır. Bu örgü ev dekorasyon ürünlerinden rengarenk renk ve desende koltuklarınız için yastıklar, yatak örtüleri, içerisine elyaf ya da sünger doldurabileceğiniz puf modelleri, koltuk örtüsü, battaniye, pas paslar, sepetler, kapı süsü, kavanoz kılıfları, bardak kılıfları, duvarlar için örgüden panolar, masa örtüsü, resim çerçevesi, bardak altlığı, kalemlik, saksı kılıfı, perde gibi daha pek çok örgüden dekoratif ürün yapabilirsiniz. Böylece eviniz için sıcacık bir ev dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Ev Dekorasyonlarınız İçin Rengarenk Puf Modelleri

Ev Dekorasyonlarınız İçin Rengarenk Puf Modelleri

Evlerimizin dekorasyonunu yaparken sıcak ve sevimli bir dekorasyon yapmak istiyorsak bu noktada örgüden yapılan aksesuarlardan yardım alabiliriz. Son zamanlarda örgü ev dekorasyonu modelleri oldukça fazla tercih edilmektedir. Örgü ev dekorasyon ürünlerinden birisi olan örgü puflarda oldukça trend parçalardan biri. Ev dekorasyonunuzu daha sıcak ve samimi bir hale getirmek için örgü puflardan yardım alabilirsiniz. Örgü pufların yapımı oldukça kolay ve zahmetsizdir. Ayrıca maliyet olarak da bütçenizi de hiç zorlamayacaktır. Bu rengarenk örgü pufları ev dekorasyonunuz da istediğiniz yere koyabilir ve kullanabilirsiniz. Evde fazla kalmış iplerinizden de yapabileceğiniz bu örgü puflar çok ama çok kullanışlı bir ürün olacaktır. Öreceğiniz bu pufları dilerseniz yuvarlak dilerseniz de dikdörtgen şeklinde de yapabilirsiniz. Mobilyalarınız renkli ise, beyaz ve krem renkten yapacağınız örgü puflar ile güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Ya da ev dekorasyonunuzda beyaz ve krem renk tonları hakim ise mor, pembe, yeşil, mavi, sarı gibi ya da rengarenk iplerde öreceğiniz bir puf ile ev dekorasyonunuza hareketli bir görünüm de kazandırabilirsiniz. Çocuklarınızın odası için düşündüğünüz örgüden puf modelleri için de futbol topu ya da basket topu gibi görünümlü bir puf modeli düşünebilirsiniz. Öreceğiniz puflarınızı penye ip, normal ip, hasır ip gibi farklı farklı ip çeşitlerinden dilediğiniz biri ile yapabilirsiniz. Pufunuzu örerken hızlı bir şekilde ilerlemek istiyorsanız kalın bir iple ve ipinize uygun bir tığ ya da örgü şişi kullanabilirsiniz. Bir puf örmek için; ortalama 80 cm. uzunluğunda ve 40 cm. genişliğinde dikdörtgen şeklinde ördüğünüz örgünüzü iki ucundan birleştiriniz. Daha sonra bir iple alt tabanının oluşturacak kenarını birer sıra atlayarak ipinizi geçirin ve geçirdiğiniz ipi çekerek büzün ve düğüm atın. Pufunuzun içerisine yerleştireceğiniz bir astar hazırlayarak, içerisine elyaf ya da sünger parçalarını koyun ve astarın ağzını dikin. Hazırladığınız bu içi elyaf ya da sünger ile dolu olan astarı, ördüğünüz pufun içerisine yerleştirin. Daha sonra örgü pufun alt tabanına yaptığınız büzme işlemini bu üst kısma da uygulayın ve dikerek sağlam bir şekilde bağlayın. Örgü pufunuzu dilediğiniz boyutlarda da yapabilirsiniz.

Ev Dekorasyonlarınız İçin Sevimli Ve Kolay Örgü Fotoğraf Çerçevesi

Evde yapabileceğiniz oldukça kolay ve evinize farklı bir hava katacak örgü ev dekorasyonu modelleri arıyorsanız örgü fotoğraf çerçeveleri aradığınız aksesuarlardan biri olabilir. Örgüden yapacağınız bu çerçevelerin içerisine fotoğraf koyabileceğiniz gibi güzel ve renkli kağıtlar da yerleştirebilirsiniz. Öncelikle çerçevenizin olmasını istediğiniz boyuta uygun bir halkanın etrafını önce sık iğne ile dolanıyorsunuz. Daha sonra bu ördüğünüz sık iğnenin üzerine beğendiğiniz bir kenar oyasını örebilirsiniz. Eğer isterseniz ördükten sonra çerçevenizi kurdele, küçük çiçekler ya da farklı aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz. Örgü fotoğraf çerçevenizin tasarımını evinizin dekorasyonuna uygun bir şekilde yapabilirsiniz. Tüm bu modeller evinizi farklı göstermenin yanında eve sıcak bir hava da katacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı