Moda

2019 Sonbahar Aksesuar Modelleri

Aksesuar ve moda birbirlerini takip edip, tamamlayan iki ayrı unsurdur. Aksesuar; Fransız kelime kökenidir. Moda ise; Latince kökenli olup ‘’hemen şimdi’’ anlamına gelen ‘’modo’’ kelimesinden üretilip günümüze gelmektedir. Aksesuar kelime anlamı, kullanıldığı yere göre farklılık göstermektedir. Kelimenin ilk anlamı öncelikli olarak; kadın veya erkek modasında kombinleri tamamlayan destekleyen ve stile farklılık katan ayakkabı, çanta, kemer, şapka, takı ve mücevherler gibi tamamlayıcı parçalar anlamında kullanılır. Diğer kullanılma amacı ise, oyunculuk ve sahne sektöründe, tiyatro gibi sahne içinde yer alan oyuncuların dekor gereği için kullanılan çeşitli eşyalar anlamında kullanılır. Her yıl yeni modelleri ile aksesuarlar kullanılmaya devam etmektedir. 2019 sonbahar aksesuar modelleri farklılıkları ile dikkatleri çekmeye başlamıştır.

Moda kelimesini duyduğumuzda veya kullandığımız da ise; ilk aklımıza gelen stil ve kombindir. Ancak moda kelimesi sadece stille sınırlandırılmamalı ve hayatın çoğu alanında farklı anlamlar içeren geniş bir kavramdır. Sanat, mimari, edebiyat ve müzik alanlarını da kapsamaktadır. Moda’nın ortaya çıkma nedeni ise ‘’farklı olma isteğidir.’’ Gelişme süresi ise, Antik Roma ve Ortaçağ dönemlerine kadar izlerini ve önemini sürdürmüştür. 2019 Sonbahar/Kış modası giyim ve stilde; oversize kazaklar, deri ve kadife parçalar, maskülen kendine özgü takım elbiseler, bilenen tabuları yıkıyor ve başına buyruk ve biraz da sanatsal tarafıyla karşımıza çıkıp modaya göz kırpıyor. Moda denilince giyimin bir parçası olan aksesuarları da unutmamamız gerekiyor. Aksesuarlar stilimizi ve tarzımızı oluşturan, tamamlayıp, bütünleyen en önemli detaylardır. 2019 sonbahar aksesuar modelleri kombinlerinizi en güzel şekilde tamamlamak üzere tasarlanmıştır.

2019 Sonbahar Aksesuar Modelleri ve 90’lar Bel Çantası

Moda, her ne kadar zamanla uyumlu olsa da kendi içinde bir döngüsü vardır. Her sezon olduğu gibi 2019 sonbahar aksesuar modelleri de geçmiş yıllara ait olan trendler yeniden ve her sezon ortaya çıkıp baş döndürüyor. Doksanlı yıllara özgü tarzların günümüze uyarlanmasına en yakın ve son zamanlar da trend olan bel çantalarını görebiliriz. Dönemine ait tarzda pratikliği ve tarzı olarak kullanılan bel çantaları bu sezonda günümüze uyarlanmış olarak tasarımcıların güzelleştirdiği şık bir şekilde kullanılmaktadır.

2019 Aksesuarlarında Vazgeçilmeyen Fransız Beresi

2019 Aksesuarlarında Vazgeçilmeyen Fransız Beresi

80 – 90’lar değil kısaca çok uzun zamanlar değil, 2017’de başlayan bere çılgınlığı bu sezonda favoriler ve vazgeçilmeyen aksesuarlar arasında 2019 sonbahar aksesuar modelleri listede sırasını alıyor. Cool havasıyla, basic ve sokak stilleriyle farklılık ve uyum sağlarken cool bir tarz yaratması nedeniyle bu sezonda her gardıropta kurtarıcı aynı zamanda tamamlayıcı parça olarak yerini almaktadır.

2019 Aksesuarları Arasında Metallerin Dansı Choker’lar

Stilimize ve tenimize zarif bir görünüm katan Choker’lar 2019 sonbahar aksesuar modelleri arasında yıldız gibi parlamamızı sağlıyor. Dik yaka kazaklarda siyah elbiseler de V yaka bluz ve deri ceketlerle kombin edilirken, gold, gümüş ve ışıltılı modelleriyle tüm gözlerin üzerimizde olucağı kesin. 

Uzun Kolyeler ve Küpelerden Oluşan Aksesuarlar

Bu sezonda kolyeler uzadıkça uzuyor. Basic stil ve trend parçalarla kombinleyerek farklılık yaratabilirsiniz. Gündüz kazak ve gömleklerle kombin ederken, gece derin dekolteli bluzlarla eşleştirebilirsiniz. Listede yerini alan diğer aksesuar ise; sallantılı küpeler. Geometrik şekilli ve birbiriyle uyumsuz aşağı uzan sallantılı küpeler tarzınızı ve havanızı beş saniye içerisinde değiştirmenize yardımcı olur.

2019 Sonbahar/Kış aksesuar modellerini sadece bunlar ile sınırlandırmak elbette olmazdı tabi ki, özellikler kombinlerde, sokaklarda ve podyumlarda alışıla gelmişin dışında değişim rüzgarları eserken hiç değil. Sonbahar/Kış mevsiminde içimizi ısıtan ve canlandıran rengarenk renkli çorapları bol bol kullanıyor olacağız. Çoklu yüzüklerle bohem havasını yakalarken deri saç bantları ve tül bantlarla asi ve çekici bir görünüm sağlamamız mümkün. Bu sezonda hepsinin farklı tarzı ve ruhu var. Bu sezon aksesuarlar, zarafetin, asiliğin, maskülenliğin ve en önemlisi şıklığın detaylarda saklı olduğunu bizlere bir kez daha hatırlatıyor. Son moda trendler ve aksesuar modelleriyle, kendimizi şımartırken modern ve tarz olan parçalara da ruh katma zamanı, bu sezon sonbahara göz kırpın… 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı